GÖZ KURULUОU,GÖZ SULANMASI BİTKİSEL TEDAVİ,GÖZ KURULUОU BİTKİSEL TEDAVİ,KARNABAHAR KÜRÜ,GÖZ KURULUОU NASIL GEÇER?

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

GÖZ KURULUĞU,GÖZ KURULUĞU BİTKİSEL TEDAVİ,GÖZ KURULUĞU NASIL GEÇER?

            Göz kuruluğunun en büyük nedeni şuanda bulunduğunuz ortamdır. Yani bilgisayar:) Bilgisayar uzun süreli kullanımlarda göz kuruluğuna neden olur. Bunun dışında direk etkileyen klima ve rüzgarda göz kuruluğuna neden olur.

            Göz kuruluğunun başlıca nedenleri kağıt tozları, kapalı alanlarda havada kalan mikroplar, makinelerin saldığı kimyasal maddeler, sürekli bilgisayara bakılarak çalışılması.

            Göz kuruluğu olmaması için gözlerimizi standart olarak kırpmaya devam etmeliyiz. Normalde dakikada ortalama 25 kere gözlerimizi kırparız. Göz kırptığımızda üst kapağımız dinlenir, gözyaşı ile gözümüz beslenir ve temizlenir, göz yüzeyi kayganlaştırılır ve düzgün bir yüzey oluşturularak net ve berrak görme sağlanır. Ekranlarla çalışırken, bu sayı dakikada 10'un altına, hatta 5-6'ya düşer. Böyle olunca da gözyaşı buharlaşır, göz yüzeyi kurur, yanma, batma, kızarıklık gibi bir çok şikayete neden olur. Bu belirtiler, bilgisayara bakma sendromu?nun işaretçisi. Bilgisayara bakarak vakit geçirmek, gözlerin çok daha az aralıklarla kırpılmasına ve bu da göz kuruluğuna neden olur.Ynai bilgisayar başındayken sık sık gözlerinizi kırpmanızda fayda var.

          Eğer göz kuruluğu şikayetiniz varsa mutlaka önce DOKTORA muayene olun.GÖZ KURULUĞU İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Prof dr saraçoğlu Göz kuruluğu için karnıbahar kürünü tavsiye etti.

Açık yeşil renkte olan lahanalar vede karnabahar göz tansiyonu için oldukça etkilidirler.

 

Bu kürü uygularken 250 gr lahana veya karnabaharı 2 bardak kadar suda haşlıyoruz vede 5 dakika sonra bu kürün suyunu içiyoruz. Rahatsızlığımız boyunca bu kürü uygulayıp içmeye devam edebiliriz. En kısa zamanda şifa bulmanız dileğimizle..


göz kuruluğu,karnıbahar kürü,lahana kürü göz kuruluğu,göz kuruluğu görme bozukluğu yaparmı gözyaşı kuruluğu nedir tiroit ilaçları göz bozukluğu yaparmı glokom ilacı alerji yaparmı göz kuruluğu nedir kısaca kortizon gözde bulaniklik yaparmi şahin göz ne demek romatizma göz kuruluğu yapar,GÖZ KURULUĞU,GÖZ KURULUĞU BİTKİSEL TEDAVİ,GÖZ KURULUĞU NASIL GEÇER?


 Yazdır  e-Posta